نمای آجر پازلی

هم ساخت هم نما با آجر پازلی

نمای آجر پازلی

با خرید آجر پازلی با یک تیر دو نشان می‌زنید. شاید برای تان سوار پیش بیاید که چرا؟ در واقع با استفاده از آجر پازلی هم ساخت و سازتان را با آجری مقاوم و به صرفه انجام داده‌اید و هم ظاهر آن به گونه‌ای است، که دیگر نیازی به نماکاری ندارید.

نمای آجر پازلی، یکی از جدیدترین انواع نما است که می‌توان آنرا در قسمت‌های مختلف سازه به کار برد. امروزه در کشورهای پیشرفته از این مصالح در ساخت خانه های ویلایی یک یا دو طبقه استفاده می‌شود؛ که علاوه بر تضمین مقاومت سازه در برابر آسیب‌ها و خطرات؛ ظاهری زیبا و جذاب نیز دارد که سازندگان را از نما کاری بی نیاز می‌کند و جلوه زیبایی را خلق می‌کند.

آجر پازلی چیست؟

آجر پازلی

در ابتدا مروری بر تعریف اصلی خود آجر پازلی می‎کنیم و سپس به سراغ نمای پازلی می‌رویم.

آجر و بلوک پازلی در جهان با نام (cseb) یا بلوک‌های حاصل از فشرده شدن خاک شناخته می‌شوند و چند سالی است در ایران نیز در ساخت ویلاهای امروزی به کار برده می‌شود. دلیل نام گذاری آن به پازلی این است که در سطح بالایی و پایینی آن فرو رفتگی‌ها و بر آمدگی‌هایی وجود دارد، که در دیوار چینی در یکدیگر مانند پازل چفت می‌شوند. مواد اولیه‌ای که در ساخت آجر و بلوک پازلی به کار برده می‌شوند پسماند معادن یا ضایعات کارخانه‌های سنگبری می‌باشد که به استحکام بالای این مصالح منجر شده است.

مقاله پیشنهادی : اطلاعات جامع در مورد آجر پازلی را در این مقاله بخوانید.

نمای آجر پازلی

نمای آجر پازلی خانه

امروزه آجر پازلی طرفداران زیادی در میان پیمان کاران و صاحبان املاک پیدا کرده است که آنرا به یکی از به صرفه ترین انتخاب‌ها، بدل کرده است. به طوری که نهضت ملی مسکن برای ساخت مسکن مهر در روستاها استفاده از بلوک پازلی را در اولویت قرار داده است.
آجر پازلی سطحی یکدست و زیبا دارد که در دیوار چینی، دیواری صاف و منظم خلق می‌کند. علاوه بر آن به دلیل خاصیت چفت شوندگی که دارد، سازندگان را از استفاده از ملات بی نیاز می‌کند. بنابراین در میان چیدمان دیوار، اثری از سیمان نیست؛ و زیبایی آجر را تحت الشعاع قرار نمی دهد. در ضمن می‌توانید در هنگام خرید آجر پازلی، آجرهای رنگی سفارش دهید و به سلیقه خودتان، نمای آجر پازلی را انتخاب کنید.
در واقع در مرحله تولید آجر پازلی به همراه دیگر مواد اولیه می‌توان پودر رنگ را اضافه کرد و آجرهای رنگی جذابی خلق کرد، که در تصویر پایین نمونه‌هایی از آنرا آورده‌ایم.

نمای آجر پازلی رنگی

مقاله پیشنهادی : در ساخت آجر پازلی از چه مواد اولیه‌ای استفاده می‌شود؟

کاربرد نمای آجر پازلی

شما هر قسمت از خانه را که بخواهید، می‌توانید با آجر پازلی نما کنید. بهترین مکان‌های پیشنهادی برای نمای آجر پازلی و بلوک پازلی عبارت است از:

  • دیوار محوطه باغ‌ها و ویلاها
  • نمای بیرونی ساختمان
  • نمای داخلی خانه
  • اطراف آلاچیق
  • کنار شومینه
نمای داخلی خانه آجر پازلی
نمای آجر پازلی ستون
نمای آجر پازلی ویلا

سخن آخر

ساخت ملک علاوه بر اینکه سرپناهی برای زندگی است می‌تواند به هدف سرمایه گذاری و سود دهی نیز صورت گیرد. بنابراین اگر در ساخت، از مصالح با کیفیت استفاده کنید، علاوه بر اینکه ملک‌تان مقاوم است؛ ارزش مالی بالایی پیدا می‌کند و می‌توانید با سود بالا در صورت نیاز آنرا به فروش برسانید.

نمای خانه آجر پازلی

مقالات اخیر

آجر پازلی و طبیعت
جایگزین دیوار آجری
آجر عایق صدا
پخت آجر
12
0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنید
تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *