ممکن است تا به الان این تصور را داشته‌اید که بهترین گزینه برای دیوار چینی آجر است! اما ما در این مقاله با معرفی بهترین مصالح جایگزین دیوار آجری، مثال‌های نقض این باور را بررسی خواهیم کرد.

آجر از دیرباز به دلیل انعطاف پذیری، استحکام و طول عمر بالا یکی از پرکاربردترین مصالح بوده است. آشنایی با خواص آجر این امکان را فراهم می‌آورد، تا از آجر مناسب در جای مناسب استفاده شود.

آجر آنتیک یکی از انواع آجر نمای نسوز است که با توجه ظاهر زیبای آن و مزایایی که دارد کاربرد گسترده‌ای در نما سازی دارد و در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم.

آجر عایق صدا و آکوستیک، این امکان را فراهم می‌آورد تا محیط درونی سازه عاری از صدا و مزاحمت‌های بیرونی باشد و صداهای درون سازه نیز بیرون نرود.

اگر قصد راه اندازی خط تولید آجر را دارید یا صرفا از روی کنجکاوی و بالا بردن آگاهی خود می‌خواهید از مراحل پخت آجر آگاه شوید این مقاله برای شماست!

با نگاهی به بناهای قدیمی و تاریخی ایران و دیگر کشورها، به راحتی می‌توان از کاربرد آجر در معماری از دیرباز تا به امروز پی برد.

مالکین باغ‌ها و مزارع، همواره با خطر حیوانات، دام‌ها و خسارت از ورود غیر قانونی روبرو هستند. بنابراین دیوار کشی باغ روشی موثر برای محافظت از آن، در برابر چنین خطراتی می‌باشد.

فوندانسیون قسمتی از سازه است که به منظور پشتیبانی از سازه و انتقال وزن ساختمان به لایه‌های از خاک و سنگِ زمین عمل می‎‌کند.