دستگاه آجر پازلی در جهان

معرفی 5 شرکت معتبر و معروف

دستگاه آجر پازلی در جهان

تولید دستگاه آجر پازلی در جهان به دلیل کاربرد و مزایای آجر و بلوک پازلی به نسبت آجرهای قدیمی طرفداران بسیاری دارد. کشورهای پیشرفته و صنعتی بسیاری این دستگاه را تولید میکنند، که ما در این مقاله بررسی 5 کشور: چین، آفریقای جنوبی، هند، ترکیه و خاورمیانه می پردازیم.

خط تولید آجر پازلی در دنیا

دستگاه آجر پازلی در جهان

دستگاه آجر پازلی در جهان مورد استفاده قرار میگیرد و محبوبیت زیادی دارد. این دستگاه در کشورهای مختلف دارای نام ها، اشکال، استانداردها و سیستم متفاوتی است. اما معروف ترین دستگاه تولید آجر پازلی جهانی محصول کشور چین می باشد که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد و سپس به معرفی 5 شرکت معروف دنیا که در زمینه ساخت محصولات تولید آجر فعالیت دارند میپردازیم.

مقاله پیشنهادی : چگونه یک طرح توجیهی تولید آجر پازلی بنویسیم؟

 • مدل QT4-15

  نام اختصاصی دستگاه آجر پازلی در چین (مدل QT4-15) است. که خصوصیات این دستگاه را در ادامه شرح می‌دهیم. موتور این دستگاه دیزلی است. اجزای اصلی دستگاه تولید آجر پازلی مدل QT4-15 شامل مخزن تحت فشار ، موتور دیزلی، پمپ و بلبرینگ PLC می باشد و وزن دستگاه 2000 کیلوگرم است.

  ظرفیت تولید |ابعاد آجر

  ظرفیت تولید این دستگاه در 8 ساعت از 2880 قطعه تا 5040 قطعه میباشد. ابعاد آن (به ترتیب از راست به چپ طول ، عرض ، ارتفاع) 2420*1320*1650 میلی متر می باشد. اندازه ی آجرهایی که تولید میکند (به ترتیب از راست به چپ طول ، عرض ، ارتفاع) 200*120*400 میلی متر ، 200*150*400 میلی متر ، 200*200*400 میلی متر ، 200*100*400 میلی متر است. این نمونه دستگاه آجر پازلی در جهان طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است.

  دستگاه آجر پازلی در جهان مدل QT4-15

  3 ویژگی دستگاه آجر پازلی در جهان مدل QT4-15

  1- اتوماتیک و سهل بودن استفاده از آن است.

  2- دارای پرس هیدرولیک، که قابلیت متراکم کردن بلوک تا حد زیادی را داراست.

  3- قادر به تولید آجر، بلوک پازلی و سنگ فرش در اندازه و طرح های مختلف است.

  دستگاه آجر پازلی در جهان مدل QT4-15

 • دستگاه آجر پازلی در جهان مدل QT4-18

  این مدل دستگاه آجر تولید سال 2019 است و در نمایشگاه اکثر کشورها مانند امریکا ، المان ، کانادا ، فرانسه ، هند ، روسیه ، مراکش و … ارائه شده است و قادر به ساخت آجر و بلوک پازلی ، سنگ فرش است. در واقع می‌توان گفت این مدل دستگاه آجر پازلی در جهان از جدیدترین دستگاه ها بشمار می رود.

  ظرفیت تولید | ابعاد قالب دستگاه

  این نمونه دستگاه ظرفیت تولید 8000 تا 20000 قطعه آجر در روز را دارد. ابعاد آن (به ترتیب از راست به چپ ، طول و عرض و ارتفاع) 3700*2100*2700 میلی متر است.

  ابعاد آجرهای تولیدی آن متنوع است این ابعاد شامل (به ترتیب از راست به چپ ، طول و عرض و ارتفاع) 200*120*400 ، 60*100*200 ، 100*150*300 ، 200*150*400 ، 200*100*400 ، 90*200*200 ، 200*200*400 ، 115*220*230 میلی متر میباشد.

  ابعاد قالب دستگاه آجر پازلی

  اجزای اصلی + میزان فضا

  اجزای اصلی این مدل دستگاه آجر پازلی در جهان مدل QT4-18 شامل مخزن تحت فشار، موتور، دنده، پمپ، بلبرینگ و گیربکس PLC است و وزن دستگاه به 4000 کیلوگرم میرسد.

  این دستگاه تمام اتوماتیک است و مجهز به PLC هیدرولیک است و خروجی بزرگی جهت تخلیه ی آجرها دارد. همچنین کار با جعبه کنترل آن بسیار آسان است.

  برای تولید کردن آجر به صورت حداکثر توسط این دستگاه به مکانی با مساحت 3000 متر مربع نیاز است.

 • مدل QTJ4-28

   وزن این نمونه دستگاه آجر سازی 3200 کیلوگرم است و در هر ساعت 800 قطعه آجر تولید می کند. برای نگهداری این دستگاه تولید آجر پازلی در جهان تنها به مکانی با مساحت 100 متر مربع نیاز است. ابعاد آن (به ترتیب از راست به چپ، طول و عرض و ارتفاع) 2600*2000*3800 میلی متر است. این نمونه قادر به ساخت آجر و بلوک پازلی است و بسیار مقرون به صرفه نیز می‌باشد.

  4 دلیل محبوبیت دستگاه آجر پازلی در جهان – مدل QTJ4-28

  • ساختار ساده و نصب و نگهداری آسان آن
  • ساخته شده از اجزای پیشرفته و قطعات پنوماتیک و الکتریکی
  • مجهز به میل لنگ دو گانه فشار بالا برای کنترل باز و بسته شدن قالب ها
  • اجرای کار بدون تولید آلودگی

دور دنیا با 5 شرکت سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان

دستگاه آجر پازلی در جهان دستگاهی است که باید از شرکت معتبری با سابقه فعالیت در همین زمینه ماشین‌سازی خریداری شود و استانداردهای لازم را داشته باشد. زیرا برای اطمینان از کارکرد بالای آن و همچنین کیفیت بدنه و ابزار آلات، سازنده ی دستگاه باید علاوه بر طولانی کردن عمر استفاده از آن، محصول بهتری نیز برای ما تولید کند. درواقع نمی‌توان به هر شرکتی برای خرید آن اعتماد کرد.  در بخش بعدی چند مورد از شرکت‌های سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان را معرفی می‌کنیم.

 • شرکت GM QuangongMachinery (QGM)

  شرکت QGM یکی از معتبرترین شرکت های سازنده ی دستگاه آجر پازلی در جهان است. این شرکت در سال 1979 در آلمان تاسیس شده است.
  QGM علاوه بر اینکه بهترین راه حل ها را برای تولید آجر و بلوک های پازلی با کیفیت ارائه میدهد، ماشین آلات تولید آجر ساخته شده توسط این شرکت در 120 کشور جهان به خصوص چین استفاده می‌شود. خط تولید این شرکت و کارکرد کلی آنها به گونه ای است که حداقل ضرر را برای محیط زیست دارد.

  محصولات این شرکت به سیستم مدیریت کیفیت 6S ISO09001 و سیستم مدیریت محیط زیست ISO14001 پایبند است.
  این شرکت دارای چهار مدل متفاوت دستگاه تولید آجر پازلی است که شاملZENITH 940، ZENITH1500، ZENITH913، ZENITH ZN900C میباشد.

  تجربه 60 ساله QGM در صنعت ساخت و ساز، آنها را قادر به دستیابی به موفقیت های مختلفی از جمله معرفی سری جدید ماشین آلات بلوک سازی اتوماتیک T10 و T15 و خط تولیدی با حق مالکیت خود کرده است.
  نماد اختصاری این شرکت را در زر مشاهده می‌کنید:

  شرکت QGM سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان

 • شرکت Hydraform

  شرکت HYDRAFORM در آفریقای جنوبی است و در سال 1988 تاسیس شده است. این شرکت پیشرو ترین شرکت فناوری ساختمان جایگزین در جهان توسعه است. می‌توان گفت 25 سال سابقه ی تولید ماشین آلات پیشرفته‌ی دستگاه آجر پازلی در جهان و سنگ فرش معمولی که دارای قالب های قابل تعویض هستند را دارد.

  این شرکت بیش از 25 سال را به توسعه فناوری ساختمان (ABT) از طریق تحقیق و توسعه مستمر با مؤسسات پیشرو اختصاص داده است؛ که آنها را قادر می سازد تا یک بلوک خاک سیمانی تثبیت شده (SSB) را ایجاد کنند. و به صورت خشک روی هم قرار گرفته و از 4 طرف به هم متصل می شود و استفاده از ملات را در 70 درصد سازه ساختمان بدون نیاز به ستون های بتنی یا فولادی، حذف می کند.

  ماشین‌های آجر و سنگ ‌فرش Hydraform قادر به تولید آجر، بلوک و سنگ‌ فرش مورد تایید SABS هستند و در نتیجه منجر به ماندگاری طولانی ماشین‌ها و بازگشت سرمایه شما می‌شود.

  بلوک ساختمانی به هم پیوسته Hydraform به دلیل سرعت، کارایی، صرفه جویی در هزینه و تولید محلی، محبوب ترین انتخاب در فناوری ABT برای اهداف مختلف ساخت و ساز باقی مانده است.
  تحقیقاتی که این شرکت در جهت ساخت ماشین آلات خود انجام می‌دهد مشترک با مراکز تحقیقاتی بزرگ صنعت در جهان است؛ که از نظر دوام و کیفیت ماشین آلات تولید آجر پازلی دارای ادعا است.
  نماد اختصاری آن را مشاهده می کنید:

  شرکت HYDRAFORM سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان

 • شرکت Sadhana Engineering Industry

  شرکت SADHANA از سال 1986 در هند تاسیس شده است و پیشگام در زمینه ی تجهیزات مهندسی بوده. این شرکت با داشتن بیش از 28 سال تجربه، مزیت خودش را نسبت به دیگر شرکت ها این می‌داند که قادر است نسبت به درخواست بازار و نیاز های غیر معمولی که در کار ساخت و ساز به وجود می آید ، ماشین آلات خود را تولید کرده و با بهترین کیفیت و کمترین قیمت عرضه کند.
  در واقع مدعی است که دستگاه آجر پازلی در جهان را به شکلی میسازد که قادر به تولید آجرهایی هستند که هرگونه نیازی در صنعت ساخت‌وساز را برآورده میکند.

  این شرکت همچنین مجموعه ای بی بدیل را که متشکل از ماشین های آجر- بلوک بتن، ماشین اختلاط بتن با قیف هیدرولیک، ماشین اختلاط بتن با موتور دیزلی، مجموعه قالب بلوک بتنی، دستگاه اختلاط تابه، ماشین شکل دهی ویرو، چکش خاکی، آجر سازی خاک ماشین آلات، خاک ساینده، سیال .خاک و میکسر را ارائه می دهد.

  نماد اختصاری این شرکت را مشاهده می کنید:

  شرکت SADHANA تولید دستگاه آجر پازلی در جهان

 • شرکت BESS

  شرکت BESS که یکی از سازمان های گروه BEYAZIL می باشد در سال 1386 فعالیت تجاری خود را با ساخت دستگاه بلوک بتنی و صنعت قالب آغاز کرد. این شرکت به دلیل کارشناسان ماهری که دارد توانسته است در مدت زمان کوتاهی مشتریان خود را در 23 کشور گسترش بدهد. همچنین این شرکت بیشترین تمرکز خود را بر روی تحقیق، نوآوری و اصول صلاحیت گذاشته است و اینگونه خود را از بقیه ی شرکت ها متمایز کرده است. در حقیقت شرکت بس با فروش داخلی و صادرات نقش مهمی در اقتصاد کشورش دارد. این شرکت سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان تولیدکننده دستگاه بلوک توخالی و دستگاه قالب سازی بتن دارای چند مدل است که شامل PRS-400، PRS-600، PRS-800 PRS-1000 میباشد.
  نماد اختصاری آن بدین شکل است:

  شرکت BESS سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان

 • شرکت Press Makina

  شرکت PRESS MAKINA کار خود را با ساخت ماشین آلات تولید آجر دستی شروع کرده و رفته رفته به یکی از پیشرفته ترین شرکت های تولید ماشین آلات اتوماتیک تبدیل شده است. به طوری‌که امروزه دارای سه کارخانه به مساحت های 18000 مترمربع میباشد. در واقع شرکت PRESS MAKINAدر سال 1940 در ترکیه تاسیس شده و وارد کنندگان اصلی دستگاه های آن آفریقا و خاورمیانه می باشد.
  مدل های مختلف آن شامل  PRO 100، PRO 100D، PRO 800D، PRO800SRS، PRO800DFA است.

  رویکرد مبتنی بر مشتری = توسعه شرکت!
  این شرکت نصب، استقرار و پشتیبانی پس از فروش عالی را به مشتریان خود در هر کجا که مشتری باشد ارائه می دهد. این رویکرد مبتنی بر مشتری، شرکت را قادر ساخته تا رهبر بازار ماشین های بلوک بتنی در بازار آفریقا باشد، ظرفیت تولید سالانه ماشین بلوک بتنی خود را به 75 دستگاه در سال افزایش دهد و کارخانه های بچینگ بتن و سنگ شکن ها را نیز به سبد محصولات خود اضافه کند.
  نماد اختصاری این شرکت بدین گونه میباشد:

  شرکت PRESS MAKINA سازنده دستگاه آجر پازلی در جهان

حال اگر شما خواستار خرید دستگاه آجر پازلی در جهان بودید کدام شرکت را انتخاب میکردید؟!

درصورت داشتن هرگونه نظر، سوال یا درخواست مشاوره خرید، فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید؛ کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

مقالات اخیر

آجر پازلی و طبیعت
جایگزین دیوار آجری
آجر عایق صدا
پخت آجر
12
0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنید
تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *