تولید آجر سازگار با محیط زیست

و معرفی راهکار برای درآمد زایی

آجر پازلی و طبیعت

در دنیای امروزه با توجه به آلاینده های موجود در هواکر ،زمین روز به روز به سوی نابودی پیش میرود. بخش حجیمی از این آلاینده ها در فرآیند پخت آجر در کوره تولید میشود. در این مقاله قرار است مضرات این نوع تولید آجر را بررسی کرده و درمورد آجر پازلی و تولید آن خدمتتان توضیح دهیم .

آجر کوره ای تولید نکنیم!

تولید آجر پازلی

با توجه به نوع کوره و نوع سوخت در فرآیند تولید آجر کوره ای که به ترتیب تونلی و گاز میباشد، میتوان به این مورد اشاره کرد که آلاینده حاصل از این کارخانه ها گاز فلوئور ، اکسید های نیتروژن و گوگرد ناشی از نفت  در خروجی دود کوره مشاهده میشود.

پیدایش ترکیبات اسیدی و خورنده و سمی حاصل از استفاده از خاک اجتناب ناپذیر و اثرات آن بر ساختار کوره باعث ایجاد مشکلاتی برای سلامت محیط زیست و جانداران آن منطقه شده است.

مقاله پیشنهادی : در مورد پخت آجر بیشتر بدانید.

اثرات پنهان

کوره های آجرپزی جدایی از ایجاد گازهای مضر مانند کربن مونواکسید، اکسید آزت و دی اکسید گوگرد ، سلامت مردم را به شدت به خطر انداخته و با توجه به تولید این آلاینده های سمی درشعاع 1 کیلومتری این کارخانه ها مشکلات جدی برای جانداران آن منطقه پیش می آید .

مقاله پیشنهادی : انتخاب آجر مرغوب

ساخت دیوار با آجر پازلی

آسیب به منطقه

احداث کارخانه های آجر پزی میتواند باعث ایجاد مشکلات جدی در آن منطقه و همچنین موجودات زنده شود.مهمترین و مخرب ترین آثار کوره های آجر پزی همانطور که گفته شد آلاینده های حاصل از سوخت میباشد.

برداشت منابع برای پخت باعث فرسایش و نابودی خاک آن منطقه میشود . طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان در رابطه با هوای دودکش های کارخانه و تطبیق آن ها ، با استاندارد های جهانی محیط زیست و استفاده از نرم افزار SPSS20 بیشترین آثار این کارخانه ذرات سنگین معلق در هوا با وزن 0.667 و تخریب خاک با وزن 0.140 و همچنین رانش زمین با وزن 0.123 کارخانه های آجر پزی را یک بحران جدی برای محیط زیست نام برد.

تاسیس یک کارخانه آجر کوره ای میتواند چالش هایی داشته باشد مانند:

  • فضا : برای ایجاد یک کارگاه کوچک شما به فضای بزرگی نیاز دارید شامل فضای دستگاه ، دستگاه برش ، قالب گیر ، کوره  پرسنل و …
  • هزینه : هزینه راه اندازی یک کارخانه آجر کوره ای بسیار بالا میباشد و اصلا گزینه مناسبی برای شروع کار نیست.
  • پرسنل : برای هر کارخانه کوچک بین 30 تا100 پرسنل و کارگر مورد نیاز میباشد که یکی از بزرگترین چالش ها برای هر کارخانه دار است.
  • سلامت : به دلیل تولید آلاینده های سمی و خطرناک سلامت خود و پرسنلتان دائم در خطر است.
کارخانه آجر کوره ای

چاره چیست

حال با توجه به تمام موارد بالا راه حل چه میباشد؟

پاسخ ما احداث کارخانه آجر پازلی است که میتوانید با هزینه ای بسیار کمتر از کارخانه های آجر کوره ای و همچنین پرسنل و فضایی بسیار محدود تر کار خود را شروع کنید.

آجر پازلی

آجر پازلی یک ایده نوآورانه در صنعت ساخت و ساز میباشد که امروزه در بسیاری از کشور های اروپایی همچنین بخش بسزایی از قاره آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. آجر پازلی برخلاف دیگر آجر های موجود در بازار نیازی به کوره ندارد که همین امر باعث میشود بلوک پازلی یک محصول دوست دار محیط زیست و همچنین بصرفه باشد.

آجر پازلی

مزایای آجر پازلی

  • مقاومت:مقاومت آجر پازلی نسبت به گرما ، رطوبت ، حشرات و فشار بسیار زیاد میباشد، به طوری که اگر همزمان دو آجر پازلی و آجر عادی را در معرض مستقیم حرارت هوابرش قرار دهیم، آجر عادی شروع به تکه تکه شدن میکند اما بلوک پازلی کاملا مقاومت نشان میدهد.
  • وزن:آجر پازلی از لحاظ وزن در هر متر مربع نسبت به سایر آجر ها سبک تر میباشد.
  • کارخانه:احداث یک کارخانه آجر پازلی بسیار آسان میباشد زیرا شما تنها به 500 متر فضای و همچنین دو پرسنل برای هر دستگاه نیاز دارید . شما میتوانید بدون نیاز به هیچ کوره و تولید هیچگونه آلاینده و مواد سمی آجری مقاوم و بادوام تولید کنید همچنین قیمت دستگاه آجر پازلی بسیار مناسب میباشد به طوری که شما میتوانید به عنوان گزینه ای مناسب برای شروع کسب و کار و سرمایه گذاری از آن بهره مند شوید.

کلام آخر

آجر پازلی به عنوان یک محصول با کیفیت و مقاوم و همچنین دوستدار طبیعت شناخته شده . هدف ما فقط و فقط ترویج محصولات مرغوب و همچنین ایجاد ایده های نوآورانه برای  کار آفرینان و مخاطبان علاقه مند به این موضوع میباشد .

امروزه آجر پازلی در اکثر کشور های دنیا مورد استفاده قرار میگیرد زیرا از لحاظ مقاومت و سازگاری با شرایط آب و هوایی از دیگر مصالح ساخت و ساز بهتر تر میباشد.

در صورت هرگونه سوال در رابطه با آجر و دستگاه تولید آجار پازلی میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به نظر شما روش های پخت آجر قدیمی امروزه نیز موثر است؟

مقالات اخیر

ساخت و ساز بصرفه
آجر پازلی و طبیعت
جایگزین دیوار آجری
آجر عایق صدا
12
0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنید
تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *